یادگیری مکالمه زبان انگلیسی | چند نکته اساسی و مهم

صادقانه بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه روان فقط و فقط نیاز به تمرین مداوم دارد. در این مقاله به چند نکته اساسی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یه صورت ساده تر و ماندگار می پردازیم.

 

چند نکته اساسی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

 

1- گرامر زبان انگلیسی

این یک حقیقت است که شما هیچ زبانی را بدون گرامر نمی توانید فرا بگیرید. مسلط بودن به گرامر لازمه یک مکالمه روان و بی نقص می باشد. برای یادگیری گرامر می توانید از پکیج های آموزشی و یا نرم افزارها کمک بگیرید، به ایرادات و مشکلات خود آگاه باشید و آن ها را رفع کنید.

2- دایره لغات

هر روز بین 1 تا 10 کلمه جدید یاد بگیرید و به صورت مداوم آن ها را تکرار کنید و بنویسید. اگر در ابتدای راه هستید از فلش کارت ها غافل نشوید. اخبار و برنامه های مستند را تماشا کنید (البته با زیرنویس) در این صورت هم با تلفظ صیحیح کلمات آشنا می شوید و هم معنی آن را درک می کنید.

 

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

3- هم صحبت داشته باشید | چند نکته اساسی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

سعی کنید با یک دوست هر روز و به صورت منظم صحبت کنید. می توانید در گروه ها و انجمن ها عضو شوید و به صورت آنلاین مکالمه داشته باشید و در بحث ها شرکت کنید. داشتن یک هم صحبت صبور امتیاز بسیار بالایی در پیشرفت مکالمه دارد.

4- نرم افزار داشته باشید

امروزه پکیج، اپلیکیشن و نرم افزارهای بسیاری در بازار موجود هستند که با توجه به آموزش بی نقص، در دسترس بودن و تکمیل بودن از سطح مبتدی تا پیشرفته، تاثیرگزاری آن ها در آموزش غیر قابل انکار است.

5- گوش دادن و تماشا کردن

یکی از کارهایی که در پیشرفت مکالمه شما به شدت تاثیر گزار است، گوش دادن و دیدن برنامه های خبری، مستند، گزارش ها و … می باشدکه شما را با تلفظ درست کلمات و لهجه آشنا می کند و همچین دایره لغات شما را افزایش می دهد و شما را را با ضرب المثل ها و … آشنا می کند.

6- نوشتن را فراموش نکنید

می دانید که نوشتن تاثیر بسزایی در یادگیری و به یاد سپردن دارد. کلمات، جملات، شعرهای انگلیسی و … را بنویسید و با صدای بلند بخوانید. این کار به اعتماد به نفس شما کمک کرده و ترس شما را از صحبت کردن کمرنگ می کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *