آزمون زبان روسی TORFEL – تورفل در سطح بین المللی

TORFEL معروف ترین آزمون بین المللی برای زبان روسی قلمداد می شود. مدرک بین المللی تورفل مدرک معتبری برای زبان روسی به حساب می آید.با داشتن مدرک تورفل در بسیاری از دانشگاه های روسیه می توان به تحصیل پرداخت. در ادامه این مقاله و آموزش زبان روسی ، قصد داریم در مورد آزمون TROFEL توضیحات بیشتری ارائه دهیم ، با زبانی ها همراه باشید…

آزمون TORFEL چیست؟

ابتدا بهتر است در رابطه با واژه TORFEL صحبت کنیم. در واقع واژه TORFEL مخفف می باشد و از سر واژه سازی عبارت Test of Russian as a foreign language تشکیل شده است. همان طور که اشاره کردیم داشتن مدرک تورفل برای ورود و تحصیل دراکثر دانشگاه های روسیه ضروری است.

شایان ذکر است که برخی از دانشگاه های روسی دوره ای را به عنوان دوره پادفک زبان روسی به جای آزمون زبان روسی در سطح بین المللی برگزار می کنند.

آزمون زبان روسی TORFEL

آزمون تورفل توسط مراکز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم روسیه برگزار می شود. این آزمون متشکل از پنج سطح پایه تا سطح چهار می باشد.

نکته ای دیگر که از آزمون تورفل باید بدانید،این است که این آزمون در دو روز برگزار می شود.حال در ادامه می خواهیم به معرفی بخش های آزمون تورفل بپردازیم.

آزمون تورفل متشکل از چه قسمت هایی است؟

  • خواندن و درک مطلب
  • گفتاری
  • نوشتاری
  • شنیداری
  • لغت
  • گرامر و ساختار

بخش های آزمون تورفل به طور جداگانه در دو روز مجزا برگزار می شوند. هر یک از این قسمت ها در روز خاصی از دو روز برگزاری آزمون انجام می شود که شامل:

  • روز اول: شنیداری،خواندن،گرامر،لغات
  • روز دوم:نوشتاری،گفتاری

آزمون TORFEL زبان روسی در چه سطح هایی برگزار می شود؟

به طور کلی آزمون تورفل به 5 سطح اروپایی دسته بندی می شود.

1-سطح پایه: سطح A2 : سطح TBL = مبتدی

در واقع موفقیت در این سطح یک تائیدیه برای شخص می باشد. یعنی این که این شخص دارای صلاحیت و استاندارد های لازم برای آموزش زبان روسی است. بدین معنا می باشد که فرد متقاضی در این سطح می تواند نیازهای اولیه خود را به صورت محدود رفع و رجوع کنید.به این سطح سطح پایه می گویند چون حداقل سطح لازم برای کسب اخذ تابعیت روسیه می باشد.این سطح همان سطح مورد پذیرش وزارت بهداشت ایران نیز برای موافقت با مدرک تحصیلی متقاضی می باشد.

2-سطح اول: سطحB1 : سطح TORFEL 1=متوسط

این سطح نشان دهنده این است که شما مجاز به ورود به دانشگاه های روسیه و ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی می باشید.

3-سطح دوم: سطح B2:سطح TORFEL 2=متوسط

این سطح نشان دهنده این است که شما از درک خوبی در زبان روسی برخورددار هستید و نیاز های روزمره خود را می توانید به خوبی برطرف کنید.این سطح به شما این امکان را فراهم می آورد که برای گرفتن مدرک از کارشناسی تا دکترا به مشکل نخورید.

4-سطح سوم: سطح :C1 سطح TORFEL 3 =پیشرفته

این سطح نشان دهنده این است که شما سطح بسیار بالایی از زبان روسی را در زمینه های ارتباطی دارا می باشید. یعنی این که شما حتی در کارهای تخصصی زبان روسی هم می توانید شرکت کنید از قبیل:مترجمی،روزنامه نگاری،خبرنگاری و… .

 

5-سطح چهارم: سطح C2: سطح TORFEL 4=پیشرفته

موفقیت شما در این سطح آزمون TORFEL نشان دهنده حرفه ای گری شما می باشد و این که زبان روسی شما نزدیک به زبان روسی یک بومی هست.

همان طور که اشاره کردیم برای ادامه تحصیل در مرحله آموزش عالی در بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور روسیه شما باید در این آزمون شرکت کنید تا کار در مراحل بعدی برای شما آسان شود.

برای آمادگی هر چه بهتر شما می توانید از ” زبانی ها ” مطالب مرتبط را مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *