سیر تا پیاز آزمون تافل + نکات مهم قبل از آزمون toefl !!!

آزمون تافل چیست و برای موفقیت در آن به چه مواردی باید دقت کرد ؟ توضیحات تکمیلی در ادامه با زبانی ها : افرادی که زبان رسمیشان انگلیسی نیست و تبعه كشورهاى غير انگلیسی زبان هستند پس از اتمام آموزش زبان انگلیسی باید یکی از مدارک بین المللی زبان را اخذ کنند.

گرفتن این مدارک وابسته به چند آزمون بین المللی است که یکی از این آزمون ها تافل می باشد. toefl مخفف جمله به معنی «آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی» است. این آزمون حدودا در 150 کشور جهان از جمله استرالیا، کانادا، بریتانیا و اتحادیه اروپا معتبر است و برای پذیرش تحصیلی کاربرد ویژه ای دارا است. در مراکز آزمونی که مورد تایید سازمان است. هر هفته به صورت منظم آزمون تافل برگزار می شود. هر چند که این آزمون برای ویزای کاری کاربرد ندارد و به صورت آکادمیک عرضه می شود. بهتر است برای مهاجرتی که به منظور کار است در آزمون آیلتس عمومی شرکت کنید.

ساختار این آزمون نیز مانند آزمون های بین المللی دیگر زبان است. و به دو صورت کاغذی و اینترنتی برگزار می شود که معمولا حالت اینترنتی آن رایج تر است. در آموزش تافل مهارت چهارگانه شما(خواندنی، نوشتاری، گفتاری و شنیداری) مورد بررسی قرار می گیرد. و در نهایت شما نمره ای بین صفر تا 120 خواهید گرفت. در سالهای اخیر مدت زمانی که برای این آزمون در نظر گرفته می شود سه ساعت است و هزینه ای حدود 245 دلار در بر دارد.

آزمون تافل

<< زبانی ها مرجع معرفی بهترین آموزشگاه های تافل در تهران >>

مهارت های مهم در آزمون تافل

حال به جزئیات مهارت هایی که مورد بررسی قرار می گیرند و چگونگی آن می پردازیم:

مهارت Reading(خواندن)

مهارت خواندن در انگلیسی بسیار حائز اهمیت می باشد به ویژه برای تحصیل دانشگاهی و فهمیدن متن کتاب ها باید این مهارت را در خودتان تقویت کنید. و حتما زمان کافی برای یادگیری کامل آن اختصاص دهید. این مهارت در دو صورت ارزیابی می شود، کوتاه که سه متن 700 کلمه ای در بر دارد و بلند که شامل چهار متن 700 کلمه ای می شود.

مهارت Reading(خواندن) آزمون تافل

البته اگر بخش خواندن شما کوتاه باشد در عوض بخش شنیداریتان بلند خواهد بود. و اگر بخش خواندن بلند باشد بخش شنیداری کوتاه خواهد شد.

در این بخش آزمون toefl شما در هر متن به 10 سوال پاسخ می دهید. اگر بلند باشد 72 دقیقه زمان خواهید داشت و در صورت کوتاه بودن 54 دقیقه زمان به بخش خواندن شما اختصاص می یابد. محتوای سوالات و متن های این آزمون برگرفته از دروس دانشگاهی و مجله های مختلف در رشته های مختلف از جمله تاریخ، زمین شناسی، زیست و… می باشد. توجه داشته باشید که این آزمون ها کاملا سطح استانداردی دارند. و لزومی به یادگیری تخصصی رشته هایی که سوالات از آن طرح می شوند نیست.

مهارت listening (شنیداری)

در تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی قابلیت درک و فهم شما از مکالمات انگلیسی و ميزان دقتى كه در شنيدن داريد مورد بررسی قرار می گیرد و این بخش نیز به دو صورت انجام می گیرد. کوتاه که 2 گفتگو و 3 سخنرانی کلاس درسی دارد و بلند که شامل 3 گفتگو و 4 سخنرانی کلاس درسی می شود.

مهارت listening (شنیداری) آزمون تافل

توجه داشته باشید زمانی که فایل های صوتی در حال پخش است نکات کوتاه و مهم را یادداشت کنید. چرا که باید به 6 سوالی که از هریک از این فایل ها پرسیده می شوند پاسخ دهید. بخش مکالمه نیز به این صورت می باشد که دو نفر درباره یک موضوع دانشگاهی به مدت 3 دقیقه با هم گفتگو می کنند. و می بایست در ازای هر کدام از این مکالمات به 5 سوال پاسخ بدهید. زمانی که برای این بخش از آزمون تافل در نظر گرفته می شود تقریبا بین 41 تا 57 دقیقه است. که باز به بلند یا کوتاه بودن نوع پرسش ها نیز بستگی دارد.

مهارت Speaking (گفتاری)

این مرحله پس از زمان استراحت ده دقیقه ای شروع می شود و این گونه است که شما از طریق کامپیوتر و توسط میکروفون به سوالاتی که پرسیده می شوند پاسخ می دهید. البته این مورد در آزمون آیلتس کاملا متفاوت می باشد. و در آیلتس این بخش به صورت حضوری و مصاحبه با یک مصاحبه گر صورت می گیرد.

مهارت Speaking (گفتاری) آزمون تافل

امروزه قسمت گفتاری آزمون تافل به بحث های داخل کلاس درس و بحث های غیر درسی می پردازد و شامل 4 سوال می باشد. سوال اول به حالت مستقل بوده و شما با ایده های خود راجع به موضوعاتی مانند زندگی و تجارب و خاطراتتان صحبت می کنید. سوال دوم تا چهارم نیز ترکیبی بوده و علاوه بر اطلاعات و مهارت های گفتاری خودتان، باید با توجه به متنی کوتاه یا فایلی صوتی که می شنوید به سوال هایی که پرسیده می شود جواب دهید؛ یعنی این قسمت ارزیابی شامل سه مهارت خواندن، گفتاری و حتی شنیداری می شود.

به صورت کلی 17 دقیقه وقت دارید و مدت زمانی که برای پاسخ دادن به سوالات این بخش در نظر گرفته می شود 45 تا 60 ثانیه است؛ قبل از شروع هر سوال 10 الی 15 ثانیه وقت خواهید داشت که خود را آماده پاسخگویی کنید. به عبارتی در این آزمون سرعت و مدیریت زمان حرف اول را می زند و باید مهارت های سرعتی و گفتاری خود را بسیار تقویت کنید.

writing (نوشتاری toefl)

در این قسمت شما زمانی در حدود 50 دقیقه دارید که در طول این تایم باید مهارت های نوشتن و نگارش صحیح کلمات و متون و جمله بندی های درست خود را در دو حالت به نمایش بگذارید:

writing (نوشتاری toefl)

integrated writing بخش اول

در این قسمت شما متنی پیرامون موضوعات دانشگاهی و علمی می خوانید و بعد به سخنان استاد در حیطه همان موضوع گوش می دهید. و در آخر در مدت زمان 20 دقیقه متنی کوتاه از تمام چیزهایی که راجب آن موضوع فهمیدید می نویسید. به عبارتی همزمان از سه مهارت خواندن، گوش دادن و نوشتن به صورت ترکیبی بهره می گیرید.

independent essay بخش دوم

و در این قسمت شما 30 دقیقه وقت خواهید داشت تا برای سوالی که پرسیده شده انشایی کامل(حدود 5 پاراگراف مجزا و 300 کلمه ای) با رعایت نکات گرامری و نگارشی بنویسید و بسته به خلاقیتی که دارید. می توانید آن را جذاب تر و قابل قبول تر ارائه دهید كه اين مورد بسيار مهم مي باشد. يعني بايد توانايى تصوير سازى ذهنى و ايده بردازى خود را قوى تر كنيد تا نمره خوبى در اين بخش كسب كنيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *