یادگیری شماره ها و اعداد آلمانی سریع

روش نوین آموزش اعداد آلمانی :  اعداد آلمانی مباحثی هستند که بعد از یادگیری الفبای آلمانی یادگیری آن ها ضروری می باشد زیرا در صورت عدم تسلط به آن ها خواهید دید که در تمامی بخش های زبان آلمانی دچار مشکل خواهید شد. در هر زبانی اعداد جز ضروری ترین و کاربردی ترین قسمت هستند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت. در زبان آلمانی نیز اعداد جایگاه ویژه ای دارند و برای برقراری ارتباط و همچنین تمامی مکالمات مورد استفاده قرار می گیرند. زبانی ها در این بخش به آموزش اعداد آلمانی می پردازد اگر قصد یادگیری آن ها را دارید تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

کاربرد اعداد در زبان آلمانی

اعداد کاربرد زیادی دارند به طوری که می توان گفت زندگی انسان بدون اعداد امکان پذیر نمی باشد. از جمله این کاربرد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برای برقراری ارتباط در کشور های آلمانی زبان ضروری می باشد.
  • برای خرید و فروش( خرید خوراکی، وسایل مورد نیاز و …)
  • پرداخت هزینه رفت و آمد
  • در مکالمات روزانه برای بیان شماره‌ی تلفن، آدرس، شماره‌ی پلاک یا خیابان محل کار و منزل، همچنین اطلاعات شخصی مانند شماره بیمه، شماره ملی، شماره کارت بانکی
  • هماهنگی قرار های مختلف برای بیان تاریخ و ساعت

اعداد آلمانی

آموزش اعداد آلمانی

اعداد آلمانی به دو بخش تقسیم می شوند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. بخش اول اعداد اصلی و بخش دوم اعداد ترکیبی می باشند که در بیشتر زمان ها حتی در زبان فارسی و انگلیسی نیز این بخش ها در مورد اعداد وجود دارد و روزانه به کرات مورد استفاده قرار می گیرند. اعداد اصلی همان اعداد ساده هستند که همه ما آن ها می دانیم اعداد ترکیبی نیز به منظور بیان سال و ماه مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به هر دو آن ها پرداخته ایم. عدد صفر دارای عدد ترکیبی نبوده و به صورت تنها آمده است ولی بقیه موارد اول اعداد اصلی و سپس اعداد ترکیبی قرار گرفته اند که در مقابل هر کدام معادل فارسی آن ها نوشته شده است.

اعداد آلمانی

نکاتی در رابطه با آموزش اعداد آلمانی

1. در زبان آلمانی اعداد نیز دارای جنسیت می باشند و به چهار دسته یعنی مذکر، مونث، جمع‌ و مفرد تقسیم می‌شوند که نوع جنسیت آن ها در جمله مشخص می شود. برای اسامی مذکر یا جمع از کلمه das و برای اسامی مونث از کلمه die استفاد می شود.

2. در هر زبانی برای بیان اعشار از نشانه های مختلفی استفاده می شود برای مثال در زبان فارسی از خط اعشار و در زبان انگلیسی از نقطه استفاده می شود در زبان آلمانی نیز از ویرگول استفاده می شود برای مثال: ۱,۰۸= eins Komma null acht
3. گاهی اعداد به صورت اعشاری و کسری‌ بیان می‌شوند. برای اینکه بتوانید اعداد را کسری کنید، تنها کافی است به انتهای عدد، tel یا el اضافه کنید، مانند: Acht + el= achtel (یک هشتم)

4. همان طور که اعداد بالا دیدید برای بیان ترکیبی عدد بیست از عبارت in den zwangziger Jahren استفاده می شود که این روش برای بیان سایر دهگان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

5. عدد 30 کمی متفاوت تر از سایر دهگان مانند 40، 50، 60 و … ساخته می شود و در آن از حرف z استفاده نمی شود.

سی =dreißig

سی و سوم =der dreiunddreißigste, der ۳۳

6. نکته دیگر که در یادگیری اعداد باید به آن توجه کنید بیان ساعت می باشد. برای بیان و فهمیدن ساعت باید اعداد صفر تا 60 را به خوبی یاد بگیرید و تسلط کافی بر آن ها داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *