گرامر زبان آلمانی | یادگیری گرامر زبان آلمانی 100% تضمینی

زبان آلمانی همچون زبان انگلیسی طرفدارن زیادی دارد؛ اما تفاوت های مهمی با زبان انگلیسی دارد. یکی از فاکتورهای اصلی برای این که بتوانید به نحو صحیح آلمانی صحبت کنید این است که به گرامر زبان آلمانی مسلط باشید.

گرامر زبان آلمانی نکات ریزی دارد که بسیار با اهمیت می باشند بنابراین زبان آموزان باید دقت بیشتری در یادگیری زبان آلمانی به کار گیرند.

طبیعی است با توجه به نا آشنا بودن این زبان برای ما و کمتر شنیده شدنش، نسبت به گرامر زبان انگلیسی کمی دقت بیشتری را میطلبد.

حرف تعریف در زبان آلمانی

حروف تعریف در زبان آلمانی نیز وابسته به جنس می باشد.

حرف تعریف زبان آلمانی عبارتند از:

1- Der: برای اسم های مذکر

2- Das: برای اسامی خنثی

3- Die: برای اسم های مونث

البته ناگفته نماند که در زبان آلمانی نیز مانند برخی از زبان های دیگر جنسیتی گرامری با جنسیت بیولوژیکی متفاوت می باشد که باید در حین یادگیری به آن توجه ویژه داشته باشید.

روش های بهبود یادگیری زبان آلمانی مطلب بسیار مفیدی است که مطالعه آن را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم.

زمان افعال در زبان آلمانی

همانطور که می دانید فعل مهم ترین رکن جمله می باشد و در فعل هم قبل از هر چیز باید زمان آن مشخص باشد. در زبان فارسی هم ابتدا فعل ها را با توجه به زمان آن صرف می کنیم و نشانه های موجود در فعل، زمان فعل و انجام آن کار را برای ما مشخص می کند.

در زبان آلمانی هم شش زمان وجود دارد:

1. :Präteritum زمان گذشته ساده
2. Plusquamperfekt: گذشته کامل
3. Präsens: زمان حال
4. Futur I: زمان آینده
5. Futur II: زمان آینده کامل

 

گرامر زبان آلمانی

گرامر زبان آلمانی

افعال با قاعده

زبان آلمانی نیز مانند زبان انگلیسی برای افعال با قاعده دارای دستور العمل هایی می باشد. افعال بی قاعده هم که بحثش جداست.

ساخت افعال با قاعده

اما افعال با قاعده به روش زیر ساخت می شود:
• ابتدا باید فعل در حالت عادی (مصدر) را در نظر بگیرید.
• پس از این کار باید با توجه به شخص و شمار پسوند مناسب را قرار دهیم.
صرف پسوندها به ترتیب زیر می باشد.
-e
-st
t-
توجه شود که برای صرف فعل Sie (you formal)، wir (we) به همراه sie (they) فعل به همان شکل مصدری می ماند.

افعال بی قاعده

باید خدمت شما عرض کنیم که برای افعال بی قاعده در زبان آلمانی؛ همچون افعال بی قاعده در زبان انگلیسی دستورالعمل خاصی ندارد و باید همه آن ها را به ذهن بسپاریم. در واقع از هر روشی که می توانیم باید آن ها را یاد بگیریم. اما بهترین روش برای یادگیری این صدها فعل بی قاعده، « گوش کردن» می باشد. با زیاد گوش کردن جملات آلمانی با افعال بی قاعده بیشتری آشنا می شوید و جایگاه استفاده از آن ها را متوجه می شوید. این برای شما که تازه زبان آموز آلمانی هستید؛ بسیار عالی می باشد؛ چون همان طور که می دانید تا خوب نشنویم نمی توانیم خوب صحبت کنیم؛مثل یک کودکی که می خواهد صحبت کردن را از والدینش یاد بگیرد.

کتاب های گرامر زبان آلمانی

در اینجا به معرفی یک منبع مهم یادگیری گرامر؛ یعنی کتاب می پردازیم. جالب است بدانید که هم اکنون خیلی از زبان آموزان هستند که به صورت خود آموز در حال یادگیری زبان آلمانی می باشند.

انتخاب کتاب و یک منبع مناسب مهم ترین و بهترین تصمیم دوران آموزش شما می باشد. کتاب اصلی ترین رکن یادگیری گرامر برای شما می باشد. بعد از کتاب و با یک آمادگی نسبی می توان با تماشای فیلم و جلوه های بصری آموخته های خود را تثبیت کنیم و هم زمان مطالب جدید یاد بگیریم. با گسترش اینترنت هم اکنون بسیاری از سایت ها و فیلم های آلمانی در دسترس می باشند که می توانید از آن ها در جهت آموزش زبان آلمانی استفاده کنید.

در این قسمت قصد داریم شما را با چند کتاب معروف گرامر آلمانی آشنا کنیم که برای هر سطحی مناسب می باشد به خصوص برای زبان آموزانی که به تازگی در جهت یادگیری زبان آلمانی قدم برداشته اند.

1- کتاب Lehr- Und Ubungsbuch Der Deutschen Grammatik

این کتاب نه تنها برای غیر آلمانی ها،بلکه برای بسیاری از آلمانی زبان ها برای آموزش زبان آلمانی در آلمان و خارج از آلمان استفاده می شود.

این کتاب یک منبع مناسب برای تمرین نیز می باشد. با پاسخ دادن به پرسش های این کتاب، نقاط قوت و ضعف خود را پیدا می کنید.

2- کتاب Schaum’s Outline of German Grammar

این کتاب یک کتاب نام آشنا در آموزش زبان آلمانی می باشد و بین زبان آموزان زبان آلمانی محبوبیت زیادی دارد.
حتما این کتاب را تهیه کرده و با یک برنامه ثابت هر روز بخشی از کتاب را به صورت دوره ای مطالعه کنید.

سخن پایانی

برای یادگیری هر زبانی یادگیری گرامر آن زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع در مورد یادگیری زبان آلمانی نیز بسیار مهم می باشد. در این این مقاله به مغرفی گرامر زبان آلمانی پرداختیم و شما رلا با برخی از نکات مهم برای یادگیری گرامر آشنا کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. وبسایت زبانی ها پیشرو در امر ارایه دوره های بسیار زودبازده و رایگان تمامی زبان ها است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *