آموزش ماه ها و روزهای هفته به زبان اسپانیایی 100 % تضمینی

آموزش روزهای هفته به اسپانیایی به صورت تضمینی در بهترین آموزشگاه های تهران , یادگیری ماه های سال و برخی اصطلاحات رایج در زبان اسانیایی: می توان گفت حدود 21 کشور در جهان به زبان اسپانیایی صحبت می کنند از این رو جز زبان های مهم و اصلی می باشد که یادگیری آن برای بیشتر افراد توصیه می شود. 577 میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند در این میان زبان بومی حدود 480 میلیون نفر بوده و زبان دوم یا سوم بقیه افراد می باشد.

اگر قصد سفر، مهاجرت و تحصیل به کشور هایی مانند اسپانیا را دارید حتماً باید به زبان اسپانیایی تسلط کاملی داشته باشید زیرا در غیر این صورت با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. زبانی ها در این مقاله به آموزش مهم ترین قسمت زبان جدید یعنی اسامی روزهای هفته و ماه های سال می پردازد اگر قصد آموزش زبان اسپانیایی را دارید حتماً با ما همراه باشید.

همان طور که گفته شد زبان اسپانیایی جز زبان های با ارزش جهان می باشد که در کشور های مختلفی به این زبان صحبت می کنند از این رو یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم، سوم و حتی چندم ضروری می باشد و برای هر فردی مزیت های زیادی خواهد داشت. از جمله کشور هایی تعداد افراد زیادی به اسپانیایی صحبت می کنند می توان به ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. برای آموزش هر زبان جدیدی باید ابتدا با مباحث مبتدی شروع کنیم که اسامی ایام هفته و نام ماه ها جز مبتدی ترین و ضروری ترین مباحثی می باشد که حتماً باید تسلط کاملی به آن ها داشته باشید.

ایام هفته به زبان اسپانیایی

همان طور که گفته شد ایام هفته جز مباحث بسیار پر کاردی در هر زبانی می باشد زیرا برای برقراری ارتباط، تنظیم ملاقات و … مورد استفاده قرار می گیرند و در صورت آشنا نبودن با آن ها مشکلات زیادی ایجاد می شود. زبان اسپانیایی دارای لهجه ها و شکل های مختلفی می باشد ولی در این بین اسامی ایام هفته در بین تمامی لهجه ها یکسان می باشد که در ادامه به آموزش آن ها می پردازیم.

روزهای هفته به اسپانیایی

برای تسلط کامل به اسامی روزها و صحبت کردن به زبان اسپانیایی علاوه بر نام آن ها باید با عبارت ها و اصطلاحات دیگری نیز آشنا شوید که بسیار پر کاربردی می باشند و روزانه به صورت مکرر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این کلمات عبارت اند از:

اصطلاحات کاربردی اسپانیایی

ریشه لاتین روزها

برخی از زبان ها از جمله زبان فرانسوی، ایتالیایی و همچنین اسپانیایی یک زبان رومی می باشند و کلمات آن ها از زبان لاتین عامیانه گرفته شده است از این رو برای یادگیری زبان اسپانیایی بهتر است به ریشه لاتین آن ها نیز توجه کنیم زیرا این کار باعث یادگیری بهتر زبان می شود. برای درک بهتر موضوع زبانی ها در این قسمت برخی از کلمات را از دیکشنری آکادمی سلطنتی زبان اسپانیایی (Diccionario de la Real Academia de la Lengua Española) آورده است که در ریشه همه آن ها ریشه لاتین دیده می شود. در ادامه به این کلمات توجه کنید:

اصطلاحات کاربردی اسپانیایی

در ادامه به ریشه روزهای هفته به زبان اسپانیایی اشاره می کنیم که از زبان لاتین کلاسیک و زبان لاتین عامیانه گرفته شده اند.

ریشه روزهای هفته به زبان اسپانیایی

آموزش اسامی روزهای هفته به زبان اسپانیایی و زبان‌های رومی

در این قسمت می خواهیم به اسامی ایام هفته به 5 زبان رومی اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی، کاتالان و رومانیایی اشاره کنیم. بهتر است بدانید زبان‌های رومی به ریشه ایتالیایی شاخه زبان‌های هندواروپایی در درخت خانواده زبانی تعلق دارد. از این رو اگر به یکی از این ۵ زبان تسلط دارید یعنی می توانید به راحتی زبان های دیگر این دسته را یاد بگیرید زیرا ریشه نسبتاً یکسانی دارند و یادگیری آن ها به مراتب راحت می باشد.

اجرام آسمانی

ارتباط بین روزهای هفته به زبان اسپانیایی و تقویم رومی

در تقویم های ۵ زبان رومی شباهت های زیادی وجود دارد. دلیل این مورد به گذشتگان ربط دارد در زمان امپراتوری روم زبان لاتین در بین سرزمین هایی که فتح شده بود پخش شد. به طور مثال لاتین عامیانه که زبان‌های فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی از آن شکل گرفتند در گذشته زبان تمامی سربازان، مردم عادی و همچنین برده ها بوده است. بهتر است بدانید رومیان باستان نام روزها را براساس اجرامی آسمانی مه در آسمان می دیدند مانند ماه، خورشید و پنج سیاره دیگر نام گذاری کرده اند. برای مثال به این نمونه توجه کنید:

نام روز یکشنبه که معادل انگلیسی آن Sunday می باشد از ترکیب دو کلمه Sun به معنی خورشید و Day به معنی روز ساخته شده است. البته بعد ها مسیحیت این روز را به روز خدا یعنی (Lord’s day) تغییر داد.

آموزش ماه‌های سال به زبان اسپانیایی

یکی دیگر از مباحثی که یادگیری آن ها ضروری می باشد اسامی ماه های سال به زبان اسپانیایی می باشد. این مورد نیز مانند روزهای هفته کاربرد زیادی دارد و برای برقراری ارتباط، رزرو وقت، ملاقات و … تسلط به آن ها ضروری می باشد. ما در این قسمت علاوه بر این که نام ها را نوشته ایم به شباهت های آن ها زبان انگلیسی و ریشه لاتین آن ها نیز اشاره می کنیم. مطالعه این قسمت و خواندن ریشه لاتین آن ها باعث می شود سریع تر کلمات را به حافظه بسپارید و به راحتی املا و نگارش آن ها را یاد بگیرید.

ماه‌های سال به زبان اسپانیایی

برای یادگیری بهتر روزهای هفته و ماه های سال به زبان اسپانیایی بهتر است آن ها را در یک جمله به کار ببرید و هر روز از آن ها استفاده کنید. زبانی ها در این قسمت به برخی اصطلاحات عامیانه و غیر رسمی اشاره می کند که روزانه در بین افراد بومی کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند مورد استفاده قرار می گیرد.

مکزیک

Aplicó el “San lunes”.

استفاده از “San lunes”. از آنجایی که دوشنبه اولین روز هفته است (در کشورهای اروپایی و آمریکا)، این عبارت زمانی به کار می‌رود که کسی قول و قراری را زیر پا گذاشته یا انجام کاری را به تعویق انداخته است و یا وقتی کسی شما را در روزی که خیلی به او احتیاج دارید، تنها گذاشته است. در زبان فارسی هم این اصطلاح را زیاد استفاده می‌کنیم و برای انجام کار مهمی که شاید حوصله آن را نداریم اصطلاح «از شنبه» را به کار می‌بریم.

J¡Ya es “juebebes”!

پنج شنبه ها مانند کشور ما ایران آخر هفته هست و افراد برای استراحت و خوش‌گذرانی به مهمانی می روند و نوشیدنی های مختلف می خورند که در چنین مواقعی از این اصطلاح استفاده می شود. ¡Ya es “juebebes”! از ترکیب دو کلمه jueves و bebes تشکیل شده است. البته توجه کنید که این اصطلاح در قدیم نیز به صورت Thurs-drinks-day در بین افراد بومی مورد استفاده قرار می گرفت.

Salió con su domingo siete.

معنی کلمه به کلمه این جمله او (پسر/دختر) با هفت یکشنبه‌اش آمده است، می باشد در صورتی که این اصطلاح را افراد زمانی استفاده می کنند که فردی فرد دیگر را به خاطر بدخواهی ناامید کرده است و از سخنان خوبی استفاده نکرده است.

کلمبیا و ونزوئلا

¡Miércoles! Olvidé llamar a mi madre.

لعنتی! فراموش کردم به مادرم زنگ بزنم. معنی این اصطلاح هم کاملاً مشخص است.

اسپانیا

Dar a alguien con la del martes.

بیشتر اصطلاحات مانند این عبارت معنی دقیقی ندارند و فقط در موقعیت ها و شرایط های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت کلی مفهوم این اصطلاح صدمه اخلاقی یا جسمی به شخصی دیگر است.

Cosa del otro jueves.

معنی کلمه به کلمه این اصطلاح پنجشنبه پیش این اتفاق افتاد است می باشد در صورتی که معنای اصطلاحی آن بیان یک اتفاق بسیار خاص و عجیبی می باشد که در زمان های بسیار دور رخ داده است.

چرا و چگونه باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

همانطور که گفته شد زبان اسپانیایی جز زبان های مهم دنیا می باشد که کاربرد های زیادی دارد شما می توانید برای تقویت رزومه، سفر به کشورهای اسپانیایی زبان، یادگیری زبان جدید و … یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کنید. با یادگیری این زبان شما می توانید با فرهنگ کشورهای مختلف جهان که زبان آن ها اسپانیایی می باشد آشنا شوید همچنین بهتر است بدانید براساس گفته انجمن زبان بریتانیا شهروندان انگلیس باید تسلط کاملی به زبان اسپانیایی داشته باشند.

برای یادگیری این زبان شما باید علاقه و پشتکار زیادی داشته باشید سپس در دوره های مختلف شرکت کنید. زبانی ها با برگزاری دوره های متنوع با استفاده از اساتید عالی این موقعیت را برای شما فراهم می کند که به راحت ترین و سریع ترین زمان ممکن زبان اسپانیایی را یاد بگیرید البته به شرطی که تمرین کافی داشته باشید و از تکنیک های مختلف برای یادگیری زبان جدید استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *