سیر تا پیاز آزمون چیلز | 0 تا 100 آزمون Cils

سیر تا پیاز آزمون چیلز

حتما بارها در مورد آزمون چیلز شنیده اید و کنجکاو شده اید که آزمون چیلز چیست و چگونه برگزار می شود. آزمون چیلز زبان ایتالیایی اختصار عبارت Certificazione Di Italiano Come Lingua Straniera می باشد.

آزمون چیلز توسط چه مرکزی برگزار می شود؟

باید گفت که آزمون چیلز زیر نظر موسسه فرهنگی ایتالیایی در لس آنجلس آمریکا می باشد. آزمون چیلز هیچ گونه محدودیت سنی و تحصیلی برای افراد ندارد. مدرک و صدور گواهینامه نیز توسط همین مرکز صورت می گیرد. صدور گواهینامه زبان ایتالیایی به عنوان یک زبان خارجی (CILS) با مدیریت دانشگاه Universita per Stanieri di Siena در محل خود موسسه انجام می گیرد.

سیر تا پیاز آزمون چیلز

آزمون چیلز چه زمانی برگزار می شود؟

از جایی که برنامه ریزی و زمان ثبت نام برای داوطلبان شرکت در آرمون اهمیت دارد باید از زمان برگزاری آزمون هم آگاه باشند تا به مراحل و فرآیند های آزمون ترتیب اثر دهند.

ما در اینجا به تاریخ و تقویم آزمون چیلز در سال2021 اشاره می کنیم تا شما عزیزان هر چه بهتردر جریان کار قرار بگیرید.
15 آوریل= B1 Cittadinanza
این جلسه برای داوطلبانی می باشد که سال قبل (2020) ثبت نام کرده اند

10 ژوئن و 2 دسامبر: تمامی سطوح A1 ، A2 ، B1 ، B1 Cittadinanza ، B2 ، و C2 ،C1 برگزار می شود.
توجه شود که  زمان ثبت نام در ماه آوریل برای تاریخ امتحان 10 ژوئن و اکتبر برای تاریخ امتحان 2 دسامبر می باشد.

 

همچنین اگر مایل به آشنایی با آزمون ESTERNI استرنی هستید میتوانید به لینک آبی رنگ همین سطر مراجعه نمایید.

محل برگزاری آزمون چیلز

آزمون چیلز در انستیتوی فرهنگی ایتالیا (خیابان هیلگارد 1023 ، لس آنجلس، کالیفرنیا 90024) برگزار می شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به این محل مراجعه کنند. ذکر این مطلب هم ضروری می باشد که ممکن است در صورتی که تعداد ثبت نام کنندگان زیاد باشد، برخی از داوطلبان ممکن است روز بعد در این آزمون شرکت کنند.

 

سیر تا پیاز آزمون چیلز

سیر تا پیاز آزمون چیلز

 

آزمون Cils

با توجه شیوع کرونا در سال 2020 تاریخ ها و قالب آزمون ممکن است مطابق با دستورالعمل های ایالت کالیفرنیا ، سرکنسولگری ایتالیا و / یا دانشگاه سیه نا تغییر یابد. که در صورتی که دچار این تغییرات شود معمولا همراه با جزئیات از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده می شود.

همچنین در باره سیر تا پیاز آزمون چیلز باید بگوییم سوال های آزمون چیلز (CILS) توسط کارشناسان و اساتید دانشگاه Siena طراحی و گزینش می شود که در سطح های A1 تا C2 طبق استاندارد های مشترک اتحادیه اروپا، دو بار در سال در ماه های ژوئن و دسامبر در سر تا سر دنیا به طور هم زمان برگزار می شود. پرسش های چیلز از سوی این دانشگاه به مراکز برگزاری آزمون ارسال خواهد شد.

چند نکته مهم:

• مراکز و موسسات دیگری نیز وجود دارد که توسط دانشگاه سیه نا مورد تأیید می باشد و در آنها تاریخ های بیشتری برای امتحان B1 Cittadinanza وجود دارد.
• به شما توصیه می کنیم که به وب سایت رسمی Universita ‘per Stranieri di Siena’ را برای یافتن لیست به روز شده مراکز آزمون CILS تأیید شده ،مراجعه کنید

ثبت نام آزمون

متقاضیان شرکت در آزمون باید در زمان تعیین شده مدارک خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی leonilde.callocchia@esteri.it ارسال کنند.
مدارکی که  داوطلبان باید با دقت تکمیل کنند عبارت است از:
1-تکمیل فرم ثبت نام
2-فتوکپی از اسنادی از یک شناسه معتبر

نکته مهم: از جایی که تعداد مکان ها محدود است ، ثبت نام ها بر اساس “اولویت و ترتیب مراجعه” پذیرفته می شوند. با توجه به این نکته ، شما می توانید هزینه آزمون را فقط پس از پذیرش ثبت نام خود پرداخت کنید. برای داوطلبان ایمیلی حاوی هزینه ها و اطلاعات تکمیلی ارسال می شود.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که هزینه آزمون برای جلسات امتحان زیر قابل استرداد یا استفاده نیست مگر اینکه جلسه توسط IIC LA لغو شود.

صدور گواهی:

این گواهی برای غیر ایتالیایی هایی در نظر گرفته شده است که زبان ایتالیایی را فرا گرفته اند و به تبع آن می توانید با داشتن این گواهی از امتیازاتی نظیر گرفتن کارت اقامت و یا تحصیل در دانشگاه های ایتالیایی زبان و سایر فرصت های شغلی و تحصیلی بهره مند باشید. دارندگان این گواهی شامل شهروندان خارجی ، شهروندان ایتالیایی مقیم خارج از کشور (با اصالت ایتالیایی) و مهاجران خارجی در ایتالیا هستند. اداره امتحانات از طریق موسسات فرهنگی ایتالیا ، وزارت امور خارجه ایتالیا موافقت نامه هایی را با موسسات زیر امضا کرده است:

 • Università per Stranieri di Perugia (CELI – CIC)
 • Università per Stranieri di Siena (CILS)
 • Università degli Studi Roma Tre (IT – ele.IT)
 • Società Dante Alighieri (PLIDA)
 • Università per Stranieri di Perugia Università per Stranieri di
 • SienaUniversità degli Studi di Roma Tre Dante Alighieri

لازم به ذکر است که گواهی که به شما تعلق می گیرد دارای چارچوب مشترک استانداردهای اروپایی می باشد.

 • سطح C2 CELI 5 CILS Quattro-C2 IT PLIDA C2
 • سطح C1 CELI4 CILS Tre-C1 —— PLIDA C1
 • سطح B2 CELI3 CILS Due B2 —— PLIDA B2
 • سطح B1 CELI2 CILS Uno B1 ele.IT PLIDA B1
 • سطح A2 CELI1 CILS A2 —— PLIDA A2
 • سطح A1 CELI1 CILS A1 —— PLID

آزمون چیلز تنها دو بار در سال برگزار می شود.

ساختار آزمون چیلز

ساختار آزمون چیلز: ساختار کلی آزمون چیلز از 5 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • بخش شنیداری (Ascolto)
 • بخش خواندن یا درک مطلب (Comprensione della lettura)
 • بخش گرامر (Analisi delle strutture di comunicazione)
 • بخش نوشتاری (Produzione scritta)
 • بخش مکالمه (Produzione orale)

سخن پایانی

در حال حاضر تنها مرکز معتبر برگزاری آزمون چیلز در ایران مدرسه‌ ایتالیایی‌ها ست که فقط آزمون سطح B1 را آن هم فقط یک بار در سال در انتهای آذرماه برگزار می‌کند ( از این آزمون به نام استرنی یا آزمون سفارت ایتالیا هم یاد می شود ) و دانشجویانی که بتوانند در این آزمون نمره‌ی قبولی را کسب نمایند می‌توانند مدرک رسمی مهارت در زبان ایتالیایی در سطح B1 را از طرف دانشگاه سیه‌نا دریافت نمایند.

آزمون استرنی نیز یکی دیگر از آزمون های بخش فرهنگی سفارت ایتالیا است که در روزهای قبل مطلبی را در اینباره منتشر نموده ایم.

پس همانطور که در این مقاله اشاره کردیم شما با توجه به هدفتان و یا دانشگاه مقصدتان بدانید که باید در چه سطحی گواهی دریافت کنید و اگر برای رسیدن به هدف خود گواهی سطح B1 کافی باشد،می توانید در این آزمون شرکت کنید.

با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *