روش یادگیری اعداد ژاپنی – آموزش شماره ها و اعداد به ژاپنی

آموزش اعداد ژاپنی  , آموزش اعداد به زبان ژاپنی : اعداد ژاپنی جز مباحثی می باشند که در قسمت بخش آموزش های ابتدایی و مبتدی قرار دارند و افرادی که قصد یادگیری این زبان را دارند حتماً باید اعداد را به طور کامل یاد بگیرند. همان طور که می دانید الفبای زبان چینی و ژاپنی بیشتر از نوشتار شبیه نقاشی و طراحی می باشد و یادگیری آن ها برخلاف تصویرشان نسبتاً راحت می باشد به شرطی که قوانین آن را بدانید و روش های درستی برای یادگیری استفاده کنید. زبانی ها در این بخش به آموزش اعداد ژاپنی می پردازد.

اعداد در زبان ژاپنی دارای دو سیستم می باشد یکی سیستم چینی و ژاپنی و دیگری سیستم بومی ژاپنی می باشد که هر کدام کاربرد های مختلفی دارند و یادگیری هر دو آن ها ضروری می باشد. اگر قصد یادگیری اعداد ژاپنی را دارید به دقت این مطالب را مطالعه کنید و روزانه با تمرین و تکرار آن ها را به خاطر بسپارید.

شماره ها و اعداد ژاپنی

این اعداد نام های خاصی دارند و هر کدام قوانین و شرایط مختص خود را دارند. در حین یادگیری این اعداد شما خواهید دید که سه عدد دارای دو قرائت متفاوت است: ۴ ، ۷ و ۹. اعداد ۴ و ۹ به زبان ژاپنی بدبخت تلقی می ‌شوند زیرا (し (shi و (く (ku با کلمات مرگ و عذاب برابر هستند: (死 ، shi) و (苦 ، ku). بنابراین، ژاپنی‌ ها هر وقت ممکن است از آن ‌ها استفاده کنند از قرائت‌ ها خودداری می‌ کنند. حتی اگر ۷ عدد شانس باشد، خواندن (し ち (shichiنیز همان معنی را دارد.

بنابراین گفتن (な な (nana رایج ‌تر است. همچنین در مورد صفر ، کلمه ژاپنی (例 (rei است، اما گفتن آن بار زبان انگلیسی رایج ‌تر است. zero) ゼ ロ) اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، یا (マ ル (maru به معنی “دایره” که مانند گفتن “oh” در انگلیسی به جای صفر است.

Kanji | اعداد چینی-ژاپنی

آموزش اعداد ژاپنی

این اعداد جز اعداد چینی ژاپنی هستند در ادامه به بررسی اعداد بومی ژاپنی می پردازیم که حداکثر 10 مورد آن کاربرد دارد. این اعداد شمارنده ندارند به همین دلیل کاربرد زیادی نسبت به اعداد چینی ژاپنی دارند و در مکالمات روزانه مکرر مورد استفاده قرار می گیرد از جمله این موارد می توان به بیان تاریخ و ساعت، پول و … اشاره کرد. این اعداد دارای قوانینی هستند که خواندن و یادگیری آن را آسان تر کرده است توجه کنید که برای به یاد آوردن این اعداد که همه آن‌ها به جز ۱۰، (つ (tsu که (とう (tou است پایان می‌یابد.

Kanji | اعداد بومی ژاپنی

اعداد ژاپنی

قاعده کلی شمارش اعداد ژاپنی

برای شمارش اعداد ژاپنی فقط کافی است اعداد 1 تا 10 را به طور کامل یاد بگیرید. اگر تسلط کافی به این اعداد دارید می توانید به راحتی اعداد بعد از آن ها را شمارش کنید از قاعده به صورت زیر می باشد:

۱۱ هست : 十一 (juuichi) <<== ۱۰ + ۱

۱۲ هست : 十二(juuni) <<== ۱۰ + ۲

نحوه ساختن اعداد به این شکل تا عدد ۱۹ می باشد و بعد از آن کمی تغییر پیدا می کند و اعداد پس از رسیدن به عدد بیست به صورت زیر ساخته می شوند:

۲۰ هست : دو ۱۰ تا ==>> (二十 (nijuu

۲۰ هست : دو ۱۰ تا + ۱ ==>> (二十 一 (nijuuichi

تا ۹۹ این روش ادامه پیدا می کند و عدد صد با این اعداد متفاوت بوده و برابر است با کلمه: (百 (hyaku

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *