آموزش اعداد روسی – شماره ها و اعداد به زبان روسی

آموزش اعداد و شماره ها به زبان روسی 100 درصد تضمینی در بهترین آموزشگاه زبان روسی در تهران , تلفظ دقیق اعداد روسی را اینجا یاد بگیرید : اعداد جز مهم ترین مباحثی می باشد که زبان آموزان باید به طور کامل آن ها را یاد بگیرند زیرا کاربرد زیادی در مکالمه، نوشتار و … دارد. هر فردی که زبان دوم و یا چندمی یاد می گیرد و قصد دارد آن زبان را مورد استفاده قرار دهد برای مثال به کشور دیگری سفر کند حتماً باید اعداد را یاد بگیرد زیرا در همان لحظه ورود به کشور جدید برای بیان زمان، تاریخ و هزینه ها از اعداد استفاده خواهد کرد. زبانی ها در این قسمت به آموزش کامل اعداد به زبان فرانسه می پردازد اگر قصد یادگیری آن ها را دارید حتماً با ما همراه باشید.

اعداد روسی جز مواردی می باشند که افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند آن ها را یاد بگیرند زیرا زبان روسی جز پرطرفدار ترین زبان های زنده دنیا می باشد که جمعیت زیادی به این زبان سخن می گویند. این اعداد ویژگی هایی دارند که ممکن است برخی از افراد تصور کنند که یادگیری اعداد دشوار است در صورتی که با روش های مختلفی می توان آن ها را به راحتی یاد گرفت.

یکی از ویژگی های مهم اعداد زبان روسی این است که در آموزش زبان روسی اعداد один (یک) و два (دو) دارای جنسیت هستند؛ یعنی با توجه به جنس چیزی که شمرده می‌شود، ظاهر این اعداد مقداری تغییر می‌کند. به این ترتیب که один برای مذکر، одна برای مؤنث، одно برای خنثی بکار می‌رود. در ادامه به آموزش این اعداد می پردازیم.

اعداد روسی یا чисел

زبان روسی جز زبان های پرکاربرد دنیا می باشد زیرا کشورهای مختلفی به این زبان حبت می کنند از این رو یادگیری این زبان اهمیت بسیار زیادی دارد. برای یادگیری زبان روسی ابتدا باید از مباحث مبتدی و پر اهمیت شروع کنید که یکی از این مباحث اعداد روسی می باشد. بهتر است بدانید اعداد در روسی به دو دسته اعداد اصلی و اعداد ترتیبی تقسیم می‌شوند. در این قسمت به بررسی این اعداد و نکته های موجود در آن ها می پردازیم.

اعداد اصلی در زبان روسی

بهتر است بدانید سیستم اعداد در زبان روسی شباهت زیادی به زبان فارسی دارد از این رو فارسی زبانان به راحتی می توانند این اعداد را یاد بگیرند. در این بخش به نحوه بیان اعداد اصلی در زبان روسی اشاره می کنیم:

اعداد روسی

بهتر است بدانید برای بیان اعداد دو رقمی در زبان روسی یکان و دهگان در کنار هم قرار داده و سپس عدد به وجود آمده را می خوانیم. در این بخش به آموزش اعداد دو رقمی بدون یکان در زبان روسی می پردازیم.

اعداد به زبان روسی

اعداد دارای یکان در زبان روسی چگونه خوانده می شوند؟

برای خواندن اعدادی که دارای یکان می باشند باید دو قسمت یکان و دهگان را در کنار هم قرار دهیم برای مثال برای خواندن عدد 45 باید ابتدا sorapk) сорок) و سپس bet) пять) را بگوییم. با این روش همه اعداد دو رقمی یکان دار به راحتی قابل بیان می شوند.

اعداد ترتیبی در زبان روسی

از آنجا که در زبان فارسی نیز اعداد ترتیبی داریم از این رو به طور کامل با کاربرد آن ها آشنایی داریم. این اعداد بیشتر برای تاریخ مورد استفاده قرار می گیرند برای مثال امروز دوم آبان ماه است در این جمله دوم عدد ترتیبی می باشد که در زبان روسی نیز همین کاربرد را دارد. بهتر است بدانید در مکالمه زبان روسی اعداد ترتیبی بیشتر از اعداد اصلی کاربرد دارند و استفاده می شوند. اعداد ترتیبی در زبان روسی عبارت اند از:

اعداد ترتیبی به زبان روسی

در ادامه به بررسی اعداد ترتیبی با بیان یک مثال می پردازیم. اگر قصد یادگیری زبان روسی را دارید بهتر است به طور کامل با این عبارت ها و اصطلاحات آشنا شوید زیرا روزانه به دفعات زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

Какой сегодня день?

(امروز چه روزی است؟)

Сегодня Двадцать первый ноября ۲۰۲۰ года.

(امروز ۲۱ نوامبر، ۲۰۲۰ است.)

اگر قصد مهاجرت و یا تحصیل در کشورهایی که به زبان روسی صحبت می کنند را دارید حتماً ابتدا اعداد روسی را به طور کامل یاد بگیرید زیرا در همان ابتدای راه برای بیان تاریخ، ساعت و … مورد نیاز شما خواهند بود.

علاوه بر این یادگیری برخی عبارت ها مانند کلمه otsentov) Процентов) در زبان روسی به معنی درصد است همچنین کلمه Точка معادل روسی ممیز در این زبان است برای بیان یک عدد اعشاری می‌توان کلمه را بین عدد صحیح و اعشار بیان کنید مثلا برای خواندن ۵.۳ به صورت пять Точка три انجام می‌شود. با یادگیری این موارد ریاضی روسی را نیز یاد خواهید گرفت. این کار باعث رشد و پیشرفت سریع شما در تحصیل و حتی کار در کشورهای روسی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *