ویژگی آموزشگاه زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی در بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در تهران با جدیدترین دوره های آموزشی , بهترین آموزشگاه را زبانی ها پیدا کنید : زبان ترکی استانبولی یکی از رایج ترین زبان های زنده دنیا می باشد که افراد زیادی با این زبان آشنایی دارند. در کشورهایی از جمله ترکیه، مقدونیه، رومانی، چین، عراق و … این زبان مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور ما به دلایل مختلفی یادگیری این زبان بسیار رواج پیدا کرده است به طوری که بیشتر مردم به طور کامل به زبان ترکی استانبولی تسلط دارند که در ادامه دلایل آن را بیان خواهیم. زبان ترکی استانبولی در مقایسه با برخی از زبان ها نسبتاً ساده می باشد که یادگیری آن برای همه افراد راحت است.

یادگیری هر زبان جدیدی سختی ها و چالش های خود را به همراه دارد از این برای یادگیری زبان استانبولی نیز باید تلاش زیادی داشته باشید ولی در حالت کلی با توجه به نزدیک به بودن این زبان به زبان ما یادگیری آن نسبتاً راحت تر می باشد. عوامل زیادی در یادگیری بهتر و سریع تر دارد که از جمله آن ها می توان به نوع دوره و آموزشگاهی که در آن ثبت نام می کنید اشاره کرد. زبانی ها در این قسمت به بررسی ویژگی آموزشگاه زبان ترکی استانبولی می پردازد اگر قصد یادگیری آن را دارید حتماً با ما همراه باشید.

آموزشگاه زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی استانبولی چه مزیت هایی دارد؟

یادگیری زبان دوم و یا چندم هر زبانی که باشد مزیت های زیادی دارد به طوری که شما با تسلط کامل بر آن هیچ‌گاه بیکار نخواهید ماند. زبان ترکی استانبولی نیز جز زبان هایی می باشد که کارایی زیادی دارد و شما می توانید با یادگیری آن کارهای مختلفی انجام دهید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • با تاریخ و فرهنگ کشور توریستی ترکیه آشنا می شوید.
  • به راحتی می توانید کشور هایی ترکی زبان تحصیل کنید.
  • به این کشور ها از جمله ترکیه مهاجرت کنید.
  • با توجه به رواج یادگیری این زبان در کشور ما شما می توانید با تسلط کامل بر این زبان تدریس کنید که این کار به یک منبع درآمد خوب برای شما تبدیل می شود.
  • کار مترجمی انجام دهید.
  • در برخی از شرکت سرمایه گذاری استخدام شوید و به موقعیت عالی برسید.

دلایل رواج یادگیری زبان ترکی استانبولی در ایران

امروزه به دلایل مختلفی در کشور ما ایران افراد زیادی تمایل دارند تا این زبان را یاد بگیرند که یکی از مهم ترین علت ها، روابط خوب ایران و ترکیه و عدم نیاز به ویزا برای سفر به کشور ترکیه می باشد. از طرف دیگر ترکیه با ایران همسایه است، روابط تجاری زیادی دارد و ضمن اینکه ایرانیان زیادی هر ساله به ترکیه مهاجرت می کنند چه برای تحصیل یا کار و …

از طرف دیگر ترکی استانبولی (به ترکی استانبولی: Türkçe و یا Türkiye Türkçesi) یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، زبان‌های ترکی است که ۸۳٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان زبان نخست یا دوم با آن سخن می‌گویند. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌شود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و بویژه آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

زبان ترکی استانبولی

همان طور که گفته شد زبان استانبولی زبان بسیار آسانی نمی باشد و برای یادگیری آن باید پشتکار زیادی داشته باشید ولی با توجه به این که این زبان شباهت زیادی به زبان ما دارد یادگیری آن برای ما ایرانی ها کار بسیار سختی نمی باشد و از لحاظ دشواری در رده متوسط ها قرار دارد. ترک ها از حروف الفبای لاتین برای نوشتن استفاده می کنند و هر کاراکتر به صورت منحصر به فرد تلفظ می شود. چندین صدا در زبان ترکی وجود دارد که با انگلیسی متفاوت است. در این قسمت به بررسی تلفظ الفبای این زبان می پردازیم.

c مانند j در انگلیسی تلفظ می شود (مثل Jam)؛ بنابراین “sadace” (به معنی فقط) به شکل sah-deh-jeh تلفظ می شود.
Ç مانند ch در انگلیسی تلفظ می شود (مثل charge)؛ نه مانند s در زبان های مبتنی بر لاتین.
ğ نیز صامت است در امتداد صدای مصوت قبلی کشیده می شود.
ş مانند sh در انگلیسی تلفظ می شود.
ı که در واقع مانند i بدون نقطه نوشته می شود، به صورت “schwa” یا صدای “uh” آرام تلفظ می شود.
مصوت های ادغام شده ö/ü مانند آلمانی کار می کند. ö به صورت “er” بدون صدای “r” محکم تلفظ می شود. ü مانند “ooh” تلفظ می شود هنگامی که لب های تان را جمع کرده باشید.

همچنین ساختار جملات در این زبان به شکل زیر می باشد:

فاعل- مفعول- فعل

آموزشگاه زبان ترکی استانبولی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی مهم ترین عواملی که باعث یادگیری بهتر و سریع تر زبان جدید می شود نوع آموزشگاه می باشد. اگر آموزشگاه کیفیت مطلوبی داشته باشد قطعاً آموزش راحت تر و یادگیری نیز آسان و سریع خواهد بود به همین دلیل باید در هنگام انتخاب آموزشگاه زبان ترکی استانبولی به نکات مختلفی توجه کنیم که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

1. بهره گیری از اساتید بومی و باسابقه

یکی از عواملی که تأثیر زیادی بر نحوه یادگیری زبان استانبولی دارد استاد می باشد. استاد باید از روش های به روز و متنوع برای آموزش استفاده کند تا راه نسبتاً دشوار و شاید خسته کننده یادگیری زبان جدید برای زبان آموزان لذت بخش شود. به این نکته نیز توجه کنید که اگر استاد بومی باشد قطعاً شما با تلفظ صحیح کلمات و لغات و اصطلاحات که مردم بومی استفاده می کنند آشنا خواهید شد.

2. تجهیزات و امکانات آموزشگاه و کلاس

از دیگر عوامل تأثیر گذار بر یادگیری کیفیت و تجهیزات کلاس ها می باشد که حتماً باید به این مورد در هنگام آموزش توجه کنید. تجهیزات پیشرفته و به روز امر یادگیری را آسان می کنند و باعث می شوند زبان آموز با هیجان زیادی زبان جدید را یاد بگیرد.

3. میزان هزینه شهریه دوره ها و کلاس ها

هزینه و قیمت برای افراد زیادی اهمیت دارد و برای این که همه افراد بتوانند در کلاس ها شرکت کنند میزان شهریه باید منصفانه باشد.

4. ارائه مدرک معتبر

آموزشگاه انتخابی شما در پایان هر دوره باید مدرک معتبری در اختیار شما قرار دهد زیرا شما بدون مدرک معتبر و بین المللی نمی توانید برخی از کارها مانند تدریس، تحصیل در کشور دیگر و … را انجام دهید.

5. تنوع دوره ها و کلاس ها

در آموزشگاه باید دوره های مختلفی در سطح های متنوع برگزار شود تا همه افراد بتوانند طبق نیاز خود در کلاس اختصاصی شرکت کنند. برای مثال برخی از افراد فقط برای آمادگی شرکت در آزمون های بین المللی زبان استانبولی در آموزشگاه ثبت نام می کنند پس باید در کلاس مختص آمادگی برای شرکت در آزمون قرار بگیرند.

همه این عوامل تأثیر مستقیمی بر یادگیری دارند ولی مهم ترین آن ها علاقه و پشتکار افراد می باشد. شما باید در کنار این موارد و ثبت نام در آموزشگاه مناسب تکرار و تمرین زیادی داشته باشید تا زبان استانبولی را یاد بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *