انواع آزمون زبان انگلیسی – آزمون های زبان داخلی و بین المللی

آزمون زبان انگلیسی داخلی و بین المللی » داخلی : آزمون MSRT  ؛ بین المللی : تافل , آزمون آیلتس , آزمون های کمبریج(CAE , CPE, PET، FCE، KET) .

برای یادگیری زبان دوم ، زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه ها است. زیرا از یک طرف اهمیت بین المللی دارد، بسیاری از کشور ها زبان انگلیسی رابه عنوان زبان رسمی کشور خود پذیرفته اند. و از طرف دیگر یادگیری زبان انگلیسی شانس به دست اوردن شغل خوب را به شما می دهد و همچنین در مقاطع تحصیلی پیشرفته الزامیست. برای کسب مدرک زبان انگلیسی آزمون های مختلفی وجود دارد. سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که کدام آزمون برای آنها بهتراست؟ که در ادامه ی این مقاله با آزمون های زبان انگلیسی  آشنا می شویم.

بهترین آزمون زبان انگلیسی کدام است؟

عوامل مختلفی برای تعیین پاسخ این سوال وجود دارد، به عنوان نمونه  کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید یادانشگاهی که برای آن می خواهید اقدام کنید در تعیین بهترین آزمون موثر می باشد.  آزمون های بین المللی زبان انگلیسی خصوصیات متفاوتی دارند اما هدف همه آنها در آموزش زبان انگلیسی یکسان است. دو تا از محبوب ترین آزمون های زبان انگلیسی آیلتس و تافل است.برای شرکت در هرکدام از این آزمون ها باید خصوصیت هر کدام را بدانیم که در ادامه به آن می پردازیم.

خصوصیات آزمون های زبان انگلیسی

در تمامی آزمون های زبان انگلیسی چهار مهارت خواندن،نوشتن،مکالمه،درک مطلب سنجیده می شود.برخی از این آزمون ها 2سال اعتبار دارند و بعضی دیگر اعتبارشان دائمیست.مدرک این آزمون ها دربسیاری از دانشگاه های برتر دنیا مورد تایید است.هرچندماه یکبار سوالات این آزمون ها اپدیت می شوند.افرادی که خواهان شرکت در این آزمون ها هستند باید تا سطح پیشرفته زبان انگلیسی را طی کنند و سپس برای ان اقدام نمایند.

آزمون زبان انگلیسی

آزمون های زبان انگلیسی داخلی

سازمان هایی مانند وزارت علوم اقدام به برگزاری آزمون های زبان انگلیسی داخلی کرده اند که یک مورد از آنها آزمون MSRT  است. این ازمون مشابه آزمون تافل می باشد و به همین جهت منابع آنها تاحدودی شبیه به هم می باشد.یکی از امتیازات آزمون MSRT این می باشد که نمره منفی ندارد. این آزمون تا دو سال دارای اعتبار است.

آزمون های زبان انگلیسی بین المللی

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت در انتخاب بین ازمون های بین المللی زبان انگلیسی سردرگم هستند ،البته کاربرد این آزمون ها فقط در زمینه مهاجرت نیست .در این مطلب با هر کدام از آزمون های بین المللی و خصوصیات آنها اشنا می شویم .

آزمون تافل(TOEFL)

آزمون تافل به طور هفتگی برگزار می شود. در قالب دانشگاهی می باشد و به دو شکل اینترنتی و کاغذی است که شکل اینترنتی آن طرفدار بیشتری دارد.  نمره این آزمون از ۱۲۰ می باشد و هزینه آن برای شرکت کنندگان ۲۴۵ دلار است و زمان آن ۳ ساعت می باشد در این آزمون چهار مهارت، نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندن شرکت کنندگان سنجیده می شود.وسوالات به طور کامل چند گزینه ای است. داوطلبان برای ازمون تافل می توانند کتاب های TOEFL IBT Exams و یا TOEFL Test Preparation Kit را مطالعه کنند.

آزمون آیلتس (IELTS)

این آزمون درهمه امور  تحصیلی و مهاجرتی کاربرد دارد نمره این آزمون از 9 محاسبه می شود این آزمون به دو شکل عمومی یا دانشگاهی صورت می گیرد و مدت زمان آن 2 ساعت و ۴۵ دقیقه است که در آن چهار مهارت گفتاری، شنیداری ،خواندن و نوشتاری  شرکت کنندگان سنجیده می شود. و سوالات آزمون ایلتس انواع پرسش ها مانند جای خالی، چهار گزینه ای ،کوتاه پاسخ را شامل می شود. داوطلبین می توانند کتاب های CAE و FCE EXAM PREPARATION را مطالعه کنند.

آزمون های کمبریج(CAE , CPE, PET، FCE، KET)

برخلاف آزمون هایی مانند آیلتس و تافل که  معیار قبولی یا رد شدن را ندارند و فقط نمره داده می‌شود اما آزمون های کمبریج بر مبنای قبولی و یا ردی می باشد آزمون های کمبریج در بسیاری از مراکز و سازمانهای مختلف در سراسر دنیا مورد قبول است در این آزمون چهار مهارت گفتار، شنیدن ،نوشتار و خواندن داوطلبین سنجیده می شود.

کدام مدرک زبان انگلیسی اهمیت بالاتری دارد؟

شاید این پرسش برای شما هم پیش آمده باشد که مدرک کدام آزمون زبان انگلیسی اهمیت و اعتبار بیشتری دارد؟

جواب این سوال به هدف شما از دریافت مدرک زبان انگلیسی بستگی دارد. آزمون ایلتس و آزمون تافل نمونه هایی از ازمون های زبان انگلیسی در سطح جهانی می باشد.اما امروزه آزمون ایلتس طرفدار بیشتری پیدا کرده است و علت آن کاربردی تر بودن این آزمون می باشد. این آزمون در دو سطح عمومی و اکادمیک است،و همین امر شرایط خوبی برای داوطلبین فراهم نموده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *